Pražské schody už po dvanácté!

Zitra v podvečer startuje na Hradčanském nám.  již dvanáctý ročník atraktivní bikerské exhibice Velká cena České spořitelny - Pražské schody. Trasa závodu je naprosto unikátní. Vede nádherným prostředím Hradčan. Lahůdkou pro diváky je sjezd 189 Zámeckých schodů. které profesionálové během hodinového závodu absolvují nejméně dvanáckrát.

Zitra v podvečer startuje na Hradčanském nám.  již dvanáctý ročník atraktivní bikerské exhibice Velká cena České spořitelny - Pražské schody. Trasa závodu je naprosto unikátní. Vede nádherným prostředím Hradčan. Lahůdkou pro diváky je sjezd 189 Zámeckých schodů. které profesionálové během hodinového závodu absolvují nejméně dvanáckrát. Stejně dramatický je výjezd Jánského vršku s 20% stoupáním.

Hlavní závod bude odstartován v 18.00 již tradičně před hostincem U dvou slunců v Nerudově ulici. Jede se jako hladký závod na hodinu a jedno kolo. Cílovou pásku na Hradčanskémnáměstí protne vítěz přibližně pět minut po devatenácté hodině.

Na start se vedle kompletní domácí špičky postaví současní nejlepší světoví profesionální jezdci. Olympijský vítěz Miguel Martinez je doslova legendárním hostem Pražských schodů. Více než zdatnou konkurencí mu bude další olympijský medailista - stříbrný z Athén. španěl José Hermida. Novou bikerskou generaci bude zastupovat mistr Evropy švýcar Ralph Naef.

Zahraniční jezdci přilétají během dnešního dne do Prahy. Ubytování mají zajištěné přímo na trati závodu v hotelu Konstance pod Jánským vrškem. takže na trénink mohou vyrazit téměř okamžitě.

Zítrejší program začíná v 15.30. Součástí je opět vložený závod VIP osobností HP BIKE.  v němž si mohou nástrahy okruhu vyzkoušet pozvaní manažeři významných firem a společnosti. Jejich závod se jede  pouze na 3 kola. ale rozhodně nepůjde o procházku růžovým sadem. Kromě sjezdu Zámeckých schodů se jezdci musí vyrovnat s náročným stoupáním přes zmíněný Jánský vršek. Nerudovku až na nejvyšší bod na Hradčanském náměstí. Na okruhu prakticky není místo pro odpočinek. Pouhé dokončení závodu je proto povážováno za hrdinský výkon a všichni zúčastnění zaslouží v cíli potlesk diváků!

V 17.40 začíná na Hradčanském náměstí představování profesionálů. Na startovní listině jich je zapsán rekordní počet 67! Startovní číslo každého jezdce bude označeno jeho jménem. což usnadní divákům orientaci i v místech kam nedolehnou hlasy moderátorů Roberta Bakaláře a Toma Hauptvogela.

Startovní výstřel zazní v 18.00 v Nerudově ulici odkud vyrazí peloton závodníků ulicí Ke hradu vzhůru na Hradčanské náměstí. A potom rovnou dolů po schodech...

 

 

 • GENERÁLNÍ PARTNER
  CS n RGB
 • HLAVNÍ PARTNEŘI
  kooperativa img scicon 174 10 v1 Praha Prague CeskoJede MMMR Spolecne Stoleti
 • ZÁŠTITA A SPOLUPRÁCE
  msmt cus praha1
 • GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
  ceska televize
 • HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
  radiožurnál
 • OFICIÁLNÍ PARTNEŘI
    CEZ_variantyBGR-1.jpg specialized Nutrend 2018 Tick Tack logo AGROFERT HOCHTIEF Birell 2017
 • MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
  iVelo logo modre logo velo ntbs Cykloserver_NEW.jpg