Pražské schody už ve středu!

Mezinárodní exhibiční závod na horských kolech. Startuje ve středu 7.6.2006 v Praze na  Hradčanech. První ročník se jel v roce 1994. letos se jede již po třinácté! Trasa závodu je unikátní. zejména pro sjezd 189 Zámeckých schodů. Nikde ve světě se podobný závod nejezdí! Letos se divákům představí dvojnásobný vítěz světového poháru Christoph Sauser. Nebude chybět ani legendární Miguel Martinez. který na Pražských schodech startuje pravidelně od roku 1997! Dalším hostem je švédský biker Fredric Kessiakoff...

 

Trasa vede z Nerudovy ulice přes Hradčanské náměstí. Po té následuje kaskadérský sjezd Zámeckých schodů. Průjezdem z Malostranského náměstí se dostanou závodníci na Tržiště a stoupáním na Jánský vršek se vrací zpět do Nerudovy ulice. Cíl závodu je na Hradčanském náměstí. Jeden okruh měří 1.500 m. Hlavní závod profesionálů se pojede na 1hod + 1 kolo. Kromě kompletní domácí špičky se představí olympijský vítěz Miguel Martinez (Francie). dvojnásobný vítěz Světového poháru UCI Christop Sauser (Švýcar).  přední profesionálové Fredrick Kessiakoff (Švédsko) a Christope Soukup (Rakousko). Startovní listina zahrnuje 64 vybraných jezdců mezi nimiž nechybí bikeři Václav Ježek. Milan Spěšný. Jaroslav Kulhavý. Pavel Boudný. Radim Kořínek. Milan Barényi. maratonci Ivan Rybařík. Martin Horák. Radek Dítě. cyklokrosaři Zdeněk Mlynář. Ondřej Lukeš. Kamil Ausbuher. Jiří Pospíšil a také bývalí vynikající silničáři Ján Svorada a Pavel Zerzáň.

 

 Závod osobností letos startuje jako desátý ročník.  Navázal na tradici původního závodu bankovních dealerů. který se jezdil na trati Pražských schodů již od roku 1995. Tak vznikla zcela ojedinělá a atraktivní sportovní akce pro významné firemní manažery. ředitele společností všech segmentů trhu. významné hosty a tradičně také pro zaměstnance předních bankovních ústavů působících v České republice. Účastníky vždy lákala jedinečná možnost vyzkoušet si svoje cyklistické umění na jedné z nejtěžších „bikových“ tratí na světě. navíc pod dohledem olympijského vítěze ze Sydney Miguela Martineze. Na základě pozvání se na startu  každoročně sejde okolo padesáti „odvážlivců“. které spojuje aktivní vztah k horským kolům (bikingu). Jedinečnost závodu spočívá ve skutečnosti. že startující  absolvují 3 okruhy na trase (ženy jedou 2 okruhy). která je totožná s trasou hlavního závodu Pražské schody. Zámecké schody nevyjímaje. Právě sjezd 189 výše zmíněných schodů v každém okruhu  představuje notnou dávku odvahy a cyklistických dovedností. V letošním ročníku se na startu VIP závodu sejde 46 jezdců. mezi nimi 5 odvážných žen a dokonce 2 tandemy!

 

Program:

 15.00  - Zahájení doprovodného programu

16.15  - Prezentace účastníků závodu VIP osobností

16.30  - Start závodu VIP osobností

17.00  - Předpokládaný konec závodu VIP osobností

17.20  - Slavnostní vyhlášení vítězů závodu VIP osobností

17.40  - Prezentace jezdců pro hlavní závod

17.50  - Prezentace Profi Stars (představení „hvězd“ na pódiu moderátorem)

18.00  - Start hlavního závodu (1 hodina + 1 kolo)

19.05  - Předpokládaný dojezd vítěze

19.20  - Slavnostní vyhlášení hlavního závodu

 

 

 

Loňské pořadí:

 

Pražské schody 2005 – Velká cena České spořitelny

1. José HERMIDA              Merida – Multivan  (ESP)

2. Tomáš VOKROUHLÍK   Česká spořitelna MTB  (CZE)

3. Pavel BOUDNÝ                Rocky Bikes  (CZE)

 

 

 

 

 

 • GENERÁLNÍ PARTNER
  CS n RGB
 • HLAVNÍ PARTNEŘI
  kooperativa img scicon 174 10 v1 Praha Prague CeskoJede MMMR Spolecne Stoleti
 • ZÁŠTITA A SPOLUPRÁCE
  msmt cus praha1
 • GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
  ceska televize
 • HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
  radiožurnál
 • OFICIÁLNÍ PARTNEŘI
    CEZ_variantyBGR-1.jpg specialized Nutrend 2018 Tick Tack logo AGROFERT HOCHTIEF Birell 2017
 • MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
  iVelo logo modre logo velo ntbs Cykloserver_NEW.jpg