Pražské schody zkrátila bouře na Prahou

Vítězem 15. ročníku Pražských schodů se stal belgický závodník Roel Paulissen (Cannondale-Vredestein).  který  ve strhujícím finiši porazil Jaroslava Kulhavého (Michelin Specialized MTB). Velkým překvapením byl výkon Jana   Škarnitzla (Dimp Giant Team). který ve spurtu zaostal za druhým v pořadí o pouhou desetinu vteřiny!  Náhlá bouře s vichřicí a lijákem byla důvodem pro zkrácení závodu o 15 minut.

Výsledky

Vítězem 15. ročníku Pražských schodů se stal belgický závodník Roel Paulissen (Cannondale-Vredestein).  který  ve strhujícím finiši porazil Jaroslava Kulhavého (Michelin Specialized MTB). Velkým překvapením byl výkon Jana   Škarnitzla (Dimp Giant Team). který ve spurtu zaostal za druhým v pořadí o pouhou desetinu vteřiny!  Náhlá bouře s vichřicí a lijákem byla důvodem pro zkrácení závodu o 15 minut.  Po schodech se valily proudy vody a další pokračování závodu by znamenalo pro závodníky krajní riziko. Je třeba  hluboce smeknout před výkony všech.  kteří se dokázali s krutými podmínkami vyrovnat  a dojeli až do cíle.  Stejně tak velký obdiv zaslouží spíkr závodu Tomáš Hauptvogel.  který  i v těch nejdrsnějších momentech neopustil svoje moderátorské stanoviště v cílové rovince a komentoval závod až do poslední chvíle.  kdy přívaly vody definitivně utopily techniku.

 

Poprvé v historii závod natáčela  technologií  přímého přenosu Česká televize.  Závod měl být jako zpožděný přímý přenos vysílán na ČT 4 Sport.  Vzhledem k tomu.  že  došlo ke zkrácení závodu a nemohl být dodržen stanovený čas.  bylo  nakonec vysílání přeloženo na  neděli  29.6. v 14.10 hod a zcela jistě se dočká i repríz. Diváci na Hradčanském náměstí měli možnost do poslední chvíle sledovat na obří obrazovce celý průběh závodu. Nechyběly  ani  strhující záběry z pohledu jezdce.  které natáčel uprostřed pelotonu Jarda Friede.

 

Závod VIP se jel naopak za neskutečného dusna. které jako by předem věštilo příchod bouře. Mezi ženami zvítězila Jana Kábrtová (redakce Peloton) . V mužích si nejlépe vedl  Tomáš Vitáček ze společnosti  Viessmann.

 

Poděkování zaslouží také pořadatelský tým. který dokázal v tak extrémních podmínkách zajistit bezpečnost nejen závodníkům na trati.  ale také divákům. kteří se tísnili v přívalech deště pod stany. Nafukovací poutače. brány a stany naštěstí vydržely nápor větru . který zuřil téměř dvacet minut.

 

Výsledky hlavního závodu

 

Výsledky VIP závodu – muži

 

 

Výsledky VIP závodu – ženy

 • GENERÁLNÍ PARTNER
  CS n RGB
 • HLAVNÍ PARTNEŘI
  kooperativa img scicon 174 10 v1 Praha Prague CeskoJede MMMR Spolecne Stoleti
 • ZÁŠTITA A SPOLUPRÁCE
  msmt cus praha1
 • GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
  ceska televize
 • HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
  radiožurnál
 • OFICIÁLNÍ PARTNEŘI
    CEZ_variantyBGR-1.jpg specialized Nutrend 2018 Tick Tack logo AGROFERT HOCHTIEF Birell 2017
 • MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
  iVelo logo modre logo velo ntbs Cykloserver_NEW.jpg