Schody na obrazovce

Česká televize poprvé v historii české horské cyklistiky (!) vyrobila formou přímého přenosu záznam z jubilejního 15.ročníku Pražských schodů. které se letos konaly tři dny po skončení mistrovství světa a necelé dva měsíce před olympijskými hrami. Jako vždy byla účast slovutná: český šampión a jedenáctý z Val di Sole Jaroslav Kulhavý...

Program ČT 4 Sport

Česká televize poprvé v historii české horské cyklistiky (!) vyrobila formou přímého přenosu záznam z jubilejního 15.ročníku Pražských schodů. které se letos konaly tři dny po skončení mistrovství světa a necelé dva měsíce před olympijskými hrami.

 

Jako vždy byla účast slovutná: český šampión a jedenáctý z Val di Sole Jaroslav Kulhavý. čerstvý mistr Evropy a stejně tak čerstvě stříbrný ze světa Florian Vogel. dvojnásobný vítěz Schodů Fredrik Kessiakoff a poprvé přijeli Francouz Cedric Ravanel (se svou ženou Celine. která oplakala. že ji ve francouzské olympijské nominaci přeskočila Leboucherová). americký šampion Adam Craig. juniorský mistr světa Peter Sagan a Belgičan Roel Paulissen. Ten - jako první Belgičan - Schody vyhrál před Kulhavým a Škarnitzlem.

 

To. že jubileum překazila nevídaná bouřka. která přinutila organizátory zkrátit závod o 15.minut. však nijak neubralo na dramatičnosti závodu a tím méně televiznímu zpracování. Režisér Karel Jonák obsadil okruh devíti kamerami a také třemi pojízdnými kamerkami (čipy). které vozil Jaromír Friede a jejichž signál putoval do přenosového vozu bezdrátovou cestou. Výsledek je naprosto ohromující. takže neváhajte a podívejte se.

 

Společně s Ivanem Mejtským komentoval přenos dvojnásobný vítěz Pražských schodů. Radim Kořínek. Na televizní přímou premiéru Pražských schodů se můžete podívat v neděli 29. června ve 14.20 hod. na programu ČT4 Sport. a pak v následujících dnech v opakovaných záznamech.

 

Robert Bakalář

 

Program ČT 4 Sport

 • GENERÁLNÍ PARTNER
  CS n RGB
 • HLAVNÍ PARTNEŘI
  kooperativa img scicon 174 10 v1 Praha Prague CeskoJede MMMR Spolecne Stoleti
 • ZÁŠTITA A SPOLUPRÁCE
  msmt cus praha1
 • GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
  ceska televize
 • HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
  radiožurnál
 • OFICIÁLNÍ PARTNEŘI
    CEZ_variantyBGR-1.jpg specialized Nutrend 2018 Tick Tack logo AGROFERT HOCHTIEF Birell 2017
 • MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
  iVelo logo modre logo velo ntbs Cykloserver_NEW.jpg