Vysočina se těší na biková esa

 Prologem SP budou 20. 5. Pražské schody

Předposlední květnový víkend mají jistě příznivci horských kol ve svém kalendáři zaškrtnut červeně. V Novém Městě na Moravě se totiž od 23. do 25. května uskuteční třetí díl letošního Světového poháru v cross country a domácí jezdci budou rozhodně patřit k favoritům na stupně vítězů. Na startu by měla být celá kompletní světová špička. jedná se o první díl seriálu v Evropě. 
 
Světový biking se v Česku představí už v úterý 20. května v Praze. kde se jako předehra Světového poháru pojede již 21. ročník populární exhibice Pražské schody. Zúčastní se ho i olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. ale i další přední závodníci. kteří dorazí do Česka na Světový pohár. Ostatní jména si zatím necháme a prozradíme je až na tiskové konferenci k tomuto závodu. prozradil jeden z organizátorů pražské show Roman Čermák.
 
/
 
Závod ve Vysočina aréně byl v posledních třech letech za sebou vyhlášen nejlepším podnikem v celém seriálu Světovém poháru. Je velkou výzvou obhajovat ten titul nejlepšího závodu SP. chceme tuto šňůru zase prodloužit. řekl generální sekretář závodu Petr Vaněk. 
 
/
 
Pořadatelé se snaží každý rok přijít s něčím novým. něco vylepšit a nezaháleli ani letos. Snažíme se vylepšit závod pro jezdce. novináře. ale pochopitelně i diváky. Letos budou mít diváci lepší možnost pohybu po trati a zjednodušili jsme příjezd tím. že parkovné bude zdarma. pokračoval Petr Vaněk. A zdarma bude vstup do areálu i v pátek a sobotu. platit se bude jen v neděli. na níž je stanoveno vstupné 250 korun.
 
Změny nastávají v důsledku rozdělení SP. kdy junioři jedou samostatnou Světovou sérii. Závodů mají mladí méně a shodou okolností v kalendáři je i Nové Město. proto očekávají organizátoři hodně velký zájem. Juniorské závody se pojedou v sobotu. kdy se do programu ještě dostane závod žen U23. V pátek dopoledne bude kvalifikace sprintu. ve stejný den poté její finále a v neděli pojedou muži U23 (9:00). ženy elite (11:00) a muži elite (13:15).  
 
Oproti loňsku jsme tra zkrátili asi o deset minut. Toho jsme docílili tím. že okruh jsme asi o třicet vteřin prodloužili a místo sedmi kol pojedou muži šest. to znamená celkem asi hodinu a půl. prozradil Petr Vaněk.
 
Opětovně se závodníci i návštěvníci mohou těšit na bohatý doprovodný program. „Jednáme o možnosti letecké exhibice Red Bull Air Race.“ láká dále fanoušky horských kol na Vysočinu Petr Vaněk.
V sobotu je pro širokou veřejnost připraven maratonský závod Birell Bike Vysočina s jednotnou tratí na 53 kilometrů se startem v 9:00. na němž organizátoři očekávají 800 - 1000 startujících (registrace možná ZDE). A večer se pojede atraktivní noční závod pro amatéry. mechaniky a doprovod na něž naváže večerní party v areálu závodiště.
 
/
 
Naši bafíci už na to pilně trénují. v Austrálii dokonce v dešti šlapali na válcích.“ oznámil Ondřej Cink. který bere závod na Vysočině jako svůj první vrchol sezony. Registrace možná ZDE
 
 
 • GENERÁLNÍ PARTNER
  CS n RGB
 • HLAVNÍ PARTNEŘI
  kooperativa img scicon 174 10 v1 Praha Prague CeskoJede MMMR Spolecne Stoleti
 • ZÁŠTITA A SPOLUPRÁCE
  msmt cus praha1
 • GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
  ceska televize
 • HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
  radiožurnál
 • OFICIÁLNÍ PARTNEŘI
    CEZ_variantyBGR-1.jpg specialized Nutrend 2018 Tick Tack logo AGROFERT HOCHTIEF Birell 2017
 • MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
  iVelo logo modre logo velo ntbs Cykloserver_NEW.jpg