Pražské schody 2014 - Tisková konference

 Pražské schody 2014: české bikové hvězdy a zahraniční naděje 

Na tradičním místě v restauraci Coloseum se uskutečnila dnes odpoledne tisková konference k zítřejšímu závodu Pražské schody. Zúčastnili se jí kromě novinářů. zástupců hlavních partnerů a organizátorů i trojice českých hvězd: Jaroslav Kulhavý. František Raboň a Kristián Hynek.  Za předsednický stůl usedli spolu s kompletní zahraniční skupinkou závodníků. Všichni se shodli. že se těší především na atmosféru závodu. který je specifický svojí kulisou Starého Města. Nechybělo nadšení  z konečně se zlepšujícího počasí. které přiláká skalní fanoušky závodu i stovky turistů a umožní závodníkům odjet kvalitní závod. Všichni závodníci si věří na vítězství. což slibuje spolu s vloženými umělými překážkami atraktivní průběh letošního kláni na Hradě.

/

 TISKOVÁ ZPRÁVA (19.5.2014)

Pražské schody 2014: České bikové hvězdy a zahraniční naděje 

Kompletní česká bikerská špička a vybraní zahraniční jezdci se utkají na 21. ročníku závodu horských kol Pražské schody - Velká cena České spořitelny. Závod se jede pod záštitou radního hlavního města Prahy Mgr. Lukáše Manharta.  
 
Na startu dnes už tradiční pražské sportovní akce se v úterý 20. května objeví král cross country z Londýna 2012 a naše současná jednička Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing). vítěz nejtěžšího závodu dvojic Cape Epic 2014 a mistr Evropy v marathonu 2012 Kristián Hynek (Topeak-Ergon) i ještě donedávna úspěšný silničář a letos čerstvě stříbrný z bikerského závodu Cape Epic. František Raboň (Specialized Racing).
 
/
 
Zajímavé a velmi pestré obsazení má i zahraniční skupina závodníků: Zastupuje ji stájový kolega a druhý z vítězné dvojice letošní Cape Epic. Robert Mennen (Topeak-Ergon). dále skupina jezdců z teamu Giant Pro XC: Švýcar Fabian Giger – loni 8. ve Světovém poháru XC. několikanásobný mistr Švédska Emil Lindgren a účast potvrdil i mladičký závodník z Nizozemí Michiel Van Der Heiden – vítěz SP XC 2013 v kategorii U 23. zámořským reprezentantem bude Kanaďan Geoff Kabush (Scott 3Rox Racing).
 
Překvapit může ale kdokoliv další z padesátičlenného startovního pole. třeba z “domácí” špičky Matouš Ulman a Pavel Boudný (Česká spořitelna-Specialized MTB).
 
„Pražské schody mají za sebou 20 let existence a dnes patří mezí nejvýznamnější sportovní podniky v Praze. Jsme rádi. že nám Praha s organizací velmi pomáhá. Pražské schody jsou také příležitost jak si připomenout památku spoluzakladatele akce Roberta Bakaláře. Od roku 2011 Pražské schody jezdíme jako jeho memoriál. Letos nás čeká velmi zajímavá složení startovního pole. Diváci se mohou těšit na napínavý průběh závodu. jehož trasa bude „okořeněna“ atraktivními překážkami.“ těší se ředitel závodu Roman Čermák. 
 
Hlavní závod se jezdí tradičně na hodinu plus jedno kolo. trasa vede uličkami Malé Strany a Hradčan. Start je v Nerudově ulici. cíl na Hradčanském náměstí. Během každého okruhu. který měří 1400 metrů. musí závodníci zdolat sjezd 128 zámeckých schodů i náročný výjezd na Jánský vršek. Tra zpestří na několika místech umělé dřevěné překážky.
 
 
Program Pražských schodů 2014
 
16:00  Slavnostní zahájení                                         18:00 Start hlavního závodu (hodina + 1 kolo)
16:30  Start závodu VIP osobností  (3 okruhy)          19:03 Předpokládaný dojezd vítěze
17:00  Autogramiáda hvězd hlavního závodu            19:10  Vyhlášení vítězů hlavního závodu   
17:30  Vyhlášení závodu VIP osobností                   
17:45  Prezentace hvězd hlavního závodu             
 
Česká spořitelna je v pozici Generálního partnera Pražských schodů již od 1. ročníku v roce 1994. Od té doby se závod jezdí jako „Velká cena České spořitelny“. 
 
„Závodit budou jak bikeři týmu Česká spořitelna – Specialized MTB. který podporujeme od roku 1994. tak naši zaměstnanci a klienti v rámci závodu VIP osobností. Ve spořitelních stanech bude připravena soutěž o zajímavé ceny a bar s osvěžujícími kávovými specialitami a koktejly.“ řekl Tomáš Kolář. ředitel odboru marketing brandu Erste a sponzoring České spořitelny a dodal:  „Jsme velmi rádi. že účast na této akci potvrdil předseda představenstva a generální ředitel České spořitelny Pavel Kysilka. který odstartuje hlavní závod a předá ceny vítězům. Přejeme všem závodníkům úspěšný start a členům našeho týmu co nejlepší umístění!“
 
 
Hlavními partnery závodu jsou pojišovna Kooperativa a ŠKODA Auto.
 
Pojišovna Kooperativa stojí již desátým rokem v čele hlavních partnerů exhibice Pražské schody. 
Ta patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu. na co se mohou domácí fanoušci cyklistiky těšit.
„Na start VIP závodu. který bude předcházet elitní kategorii. se postaví také Tomáš Bikemaratonec. kterému Kooperativa umožňuje profesionální podporu a který se pod vedením Radima Kořínka připravuje na Bikemaraton Drásal.“ vysvětluje Jan Svoboda. vedoucí odboru marketingové komunikace a dodává: „Pro VIP závodníky jsme tradičně připravili úrazové pojištění na závod. a to zcela zdarma. Přejeme všem závodníkům úspěšný start a šastný dojezd bez úrazů.“ 
 
„ŠKODA AUTO je silným a dlouhodobým partnerem české cyklistiky. Jsme rádi. že i letos můžeme z pozice hlavního partnera opět podpořit světově unikátní závod - Pražské schody. Osobně si rozhodně nenechám ujít nesmírně atraktivní sjezdy Zámeckých schodů v podání české i zahraniční cyklistické špičky.“ říká Luboš Vlček. šéf prodejní organizace ŠKODA AUTO Česká republika. z jehož rukou převezmou vítězové 21. ročníku závodu ocenění.
 
 
 
 • GENERÁLNÍ PARTNER
  CS n RGB
 • HLAVNÍ PARTNEŘI
  kooperativa img scicon 174 10 v1 Praha Prague CeskoJede MMMR Spolecne Stoleti
 • ZÁŠTITA A SPOLUPRÁCE
  msmt cus praha1
 • GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
  ceska televize
 • HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
  radiožurnál
 • OFICIÁLNÍ PARTNEŘI
    CEZ_variantyBGR-1.jpg specialized Nutrend 2018 Tick Tack logo AGROFERT HOCHTIEF Birell 2017
 • MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
  iVelo logo modre logo velo ntbs Cykloserver_NEW.jpg