Tisková zpráva: Pražské schody 2015

 Vytisknout 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/

 

                                                                                      TISKOVÁ ZPRÁVA 

 
                                                                                  Pražské schody 2015
 
Praha. 18. 5. 2015: Kompletní česká bikerská špička a úspěšní zahraniční jezdci se utkají na 22. ročníku závodu horských kol Pražské schody - Velká cena České spořitelny. Závod se jede 19. května pod záštitou Hlavního města Prahy a také již počtvrté jako Memoriál Roberta Bakaláře.
 
Závod. který má za sebou více než dvacetiletou úspěšnou existenci se poprvé jede pod hlavičkou nového názvu organizátora – Petr Čech Sport. s.r.o. a Kolo pro život. z. s. Stejně jako v předchozích letech. dokázali pořadatelé tohoto nejstaršího mezinárodního městského závodu u nás opět přilákat na start ty nejlepší z nejlepších jak z domácí špičky. tak i ze zahraničí. Současně se snaží vždy představit i nové. perspektivní bikerské tváře. Mezi letošní silnou skupinkou profi jezdců tak najdeme jména olympijského vítěze. držitele stříbrné medaile z OH. mistra světa. mistra Evropy. vítěze Světového poháru UCI a další. 
 
Ze zahraničních závodníků startují: 
Španěl José Antonio Hermida (Multivan Merida-Biking) – mistr světa XCO 2010. stříbrný XCO na OH v Aténách 2004. vítěz PS 2005. 2012
Rakušan Alban Lakata (Topeak Ergon Racing) – mistr světa v marathonu 2009. 2. na Cape Epic 2015
Španěl Sergio Mantecón Gutierrez (Trek Factory Racing) – několikanásobný mistr Španělska XCO a marathonu. 9. v celkovém pořadí XCO  jezdců v žebříčku UCI 2015
Němec Simon Stiebjahn (Bulls) –  mistr Německa v marathonu 2013. 3. na Cape Epic 2014 
Japonec Kohei Yamamoto (Trek Factory Racing)
 
Z české špičky se závodu zúčastní:
Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) - král cross country na LOH v Londýně 2012. letošní vítěz nejtěžšího etapového závodu dvojic Cape Epic. mistr světa XCO. XCM. vítěz světového poháru. mistr Evropy XCO. XCM. několikanásobný MČR. vítěz PS 2010
Kristián Hynek (Topeak Ergon Racing) -  stříbrný z Cape Epic 2015. mistr Evropy v marathonu 2012 
Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek) mistr ČR XCO. účastník LOH v Londýně 2012. vítěz PS 2013 Ondřej Cink (Multivan Merida Biking) mistr světa U23 
Nebude chybět kompletní česká špička a překvapit může samozřejmě kdokoliv další z padesátičlenného startovního pole.
 
„Také tentokrát. už po dvaadvacáté uvidí diváci výkvět světové i domácí horské cyklistiky. První ročník jsme odstartovali v roce 1994 a za tu dobu se po „Schodech“ projeli olympijští medailisté. mistři světa a Evropy. vítězové světových pohárů. Ani letos tomu nebude jinak. Pražské schody ale nejsou jen špičkový sportovní podnik. Je to také tradiční sportovně-společenská událost. kterou významně podporuje Hlavní město Praha. Každoročně je to také příležitost vzpomenout na legendárního cyklistického komentátora Roberta Bakaláře. který u zrodu celé akce stál.“ říká ředitel závodu Roman Čermák. 
 
Hlavní závod se jezdí tradičně na hodinu plus jedno kolo. trasa vede historickými uličkami Malé Strany a Hradčan. Start je v Nerudově ulici. cíl na Hradčanském náměstí. Během každého okruhu. který měří 1400 metrů. musí závodníci zdolat sjezd 128 zámeckých schodů i náročný výjezd z Malostranského náměstí až na Jánský vršek a zpět na Hrad. Tra již čtvrtým rokem zpestří na několika místech umělé dřevěné překážky a pumptracková dráha.
 
Součástí akce je již od prvních ročníků závod pro zkušené amatérské závodníky a VIP klienty (muži jedou 3 okruhy. ženy 2). Ten se v letošním roce pojede pod názvem Firemní závod. vyhlášeni budou nejrychlejší 3 muži a 3 ženy.
 
Program Pražských schodů 2015:
 
16:00  Slavnostní zahájení                                         18:00 Start hlavního závodu 
16:30  Start Firemního závodu                                   19:03 Předpokládaný dojezd vítěze hlavního závodu
17:00  Autogramiáda hvězd hlavního závodu          19:10     Vyhlášení vítězů hlavního závodu 
17:30  Slavnostní vyhlášení Firemního závodu 
17:45  Prezentace hvězd hlavního závodu              
                          
Česká spořitelna je v pozici Generálního partnera Pražských schodů již od 1. ročníku v roce 1994. Od té doby se závod jezdí jako „Velká cena České spořitelny“. 
 
„Jsme velmi rádi. že jsme i letos generálním partnerem této výjimečné cyklistické akce v samotném centru Prahy.“ řekl Tomáš Kolář. ředitel odboru marketing brandu Erste a sponzoring České spořitelny a dodal: „Na startu se objeví nejen bikeři týmu Česká spořitelna – Accolade Cycling Team. ale také naši zaměstnanci a klienti. kteří budou bojovat o nejlepší umístění v rámci Firemního závodu. Pro všechny návštěvníky této akce máme ve stanech České spořitelny připravenou soutěž o mobilní herní konzoli od Nintenda. osvěžující nápoje a výtečnou zmrzlinu. Těšit se můžete na autogramiádu s Terezou Huříkovou a spoustu dárků a fandítek. kterými můžete povzbudit své favority na trati. Těšíme se na viděnou!“
 
Hlavními partnery jsou pojišovna Kooperativa a ŠKODA AUTO.
 
Pojišovna Kooperativa stojí již jedenáctým rokem v čele hlavních partnerů závodu Pražské schody. „Pro účastníky Firemního závodu. kteří zavedou trasu pro závodníky hlavní sportovní show. jsme tradičně připravili speciální úrazové pojištění na tento vložený závod. a to zcela zdarma. Přejeme všem závodníkům úspěšnou jízdu a dobrý dojezd bez úrazů.“ uvádí Milan Medek. ředitel úseku marketingu a vývoje produktů pojišovny Kooperativa.
 
„ŠKODA AUTO je již řadu let jedním z největších a nejaktivnějších partnerů cyklistiky. Vedle světově proslulých podniků jako Tour de France nebo Vuelta se angažuje také v českém prostředí profesionálních i amatérských závodů. Proto nás těší. že můžeme také při této příležitosti prezentovat značku ŠKODA. která má co nabídnout nejen motoristům. ale právě i cyklistům. Dobrým příkladem může být široký sortiment našeho ŠKODA Originálního příslušenství. které nabízíme prostřednictvím více než 200 obchodních partnerů po celé České republice. V něm cyklisty jistě zaujmou nejnovější modely horských i silničních kol. ale i sportovní oblečení. nosiče pro převoz jízdních kol a další užitečné doplňky .“ uzavírá Michal Pres. vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika.
 
 /